Modeláž gelem

Stále nejoblíbenější typ modeláže a to především pro délku nošení. Jedná se o metodu, kdy se Vaše přírodní nehty prodlužují pomocí nehtového typu nebo šablony a následně zpevňují gelem. Kvalitně udělané nehty vydrží 3-5 týdnů (dle rychlosti odrůstání nehtů). Nehty jsou pevné, tzn. vydrží mnohem více než přírodní nehty. Přesto je důležité se s nimi naučit zacházet - nečekejte, že vydrží extrémní zacházení. Krásně vymodelované nehty působí velmi přirozeně a v případě lámavých, okousaných a poničených nehtů jsou nejlepším řešením. Díky gelovým nehtům dnes doslova každá žena může mít nádherné ruce, které se tak stanou její skutečnou ozdobou.

Ačkoli jsou gelové nehty umělé, jejich vzhled je velmi přirozený a odolnost poměrně vysoká. Gelové nehty po pár týdnech začínají odrůstat a je potřeba znovu nehty doplnit. Doplněním se rozumí služba, kdy se odstraní vrchní část gelového nehtu (např. barva, zdobení), nehet se zkrátí, připraví se odrostlá část přírodního nehtu včetně okolí nehtu (zatlačení kůžičky a případné odstranění) a pak se provádí modeláž stejným způsobem, jako u nových nehtů.

Gelové nehty jsou vhodné pro každou ženu, která má alespoň průměrně zdravé nehty. Nehty by určitě měly být pevné a nelámavé. Na tom, v jakém stavu nehet je, velice záleží. Na přírodní nehty trpící plísní se gelové nehty absolutně nehodí (některé ženy ani netuší, že plíseň na nehtech mají). Při potížích s plísní doporučujeme jednoznačně návštěvu dermatologa.

Nejpodstatnější je dobře provedená modeláž za pomoci kvalitních a profesionálních produktů. Modeláž gelových nehtů je otázkou několika hodin, neboť celý proces má svá přesná pravidla. K přípravě neodmyslitelně patří dezinfekce, odmaštění, ošetření a odstranění kůžičky, broušení a čištění stejně jako čisté nástroje a poctivá aplikace přípravků. Přípravě věnujeme velkou péči. Pokud není nehet správně připraven, modeláž není úspěšná.

Mějte na paměti, že gelové nehty se nestříhají, nýbrž pilují. V opačném případě si často nechtěně uštípnete více nehtu, než jste měly v úmyslu. Gelová modeláž se nerozpouští, ale piluje.