Gel-lak

Nechcete se vzdát lakování přírodních nehtů? Hitem se stává gel-laková metoda. Nepleťte si ji s gelovými nehty. Jde o dlouhotrvající klasickou manikúru, která zpevní přírodní nehet, neprodlouží ho, ale nalakuje. Nehty tak vypadají přirozenější než gelové nehty. Gel-lak na vzduchu neschne, potřebuje UV nebo LED lampu. Proto si dopřejte kvalitní péči v nehtovém studiu, kde jsou na gel-lak vyzbrojeni.

Použití gel-laku je vhodné téměř pro každého. Gel-lak na nehty se nanáší na zbroušenou nehtovou ploténku. Jen tak materiál dobře přilne. Nehtová ploténka se však nezbrušuje tolik, jako při aplikaci gelových materiálů. Povrch nehtu se jen zmatní leštičkou, která odstraní jemné nerovnosti, nečistoty a zbytky olejů, na které gel-lak nechytí.

Gel lak se nanáší jako klasický lak, ale také musíte dodržet určitý postup. Základem je klasická manikúra a dobře ošetřená nehtová kůžička. Před nanášením gel-laku se nehet ošetří speciální bází (primerem), který nehet zbaví mastnoty a připraví ho na dokonalé přilnutí gel-lakového materiálu. Poté se na nehet nanáší podkladová vrstva (base), na kterou navazuje Vámi zvolená vrstva barevného gel-laku. Barevné vrstvy se nanášejí dvě a závěr tvoří vrchní gel-lakový lesk (top coat). Procedura trvá přibližně 45 až 60 minut.

Nehty upravené gel-lakem vydrží pěkné 2 až 3 týdny. Při správném nanášení, šetrné péči vydrží na nehtech mnohdy i déle než 3 týdny. Vždy záleží na samotném růstu nehtů a jejich kvalitě. Kvalitu nehtů výrazně ovlivňuje strava. Na jejich růst a pevnost jsou potřebné zejména vitaminy A, C, D, E a vitaminy skupiny B. Z minerálů je důležitý zejména vápník, křemík, hořčík, zinek a železo.

S gel-lakem můžete klidně dělat všechny domácí práce. Avšak vždy mějte na paměti, že gel-lak neodolá žádné mechanické námaze. Pokud budete nehty mechanicky loupat, okusovat nebo dokonce stříhat a brousit, hrozí Vám, že se jednotlivé vrstvy gel-laku stanou nestabilními a gel-lak se odloupne nebo dokonce zlomí. Nehty jsou našim šperkem, ne nástrojem.

Jaké jsou výhody gel-laku?

  • Rychlá doba schnutí - UV lampa vytvrdí gel-lak během několika minut, což znamená žádné dlouhé čekání, žádné rozmazávání nebo promáčknutí. Gel-lak je vhodnou volbou i pro zimní pedikúru.
  • Životnost - Trvanlivost gel-laku je zpravidla 2-3 týdny bez stříhání nebo broušení.
  • Méně škodlivý než klasické laky na nehty - Na rozdíl od tradičních laků na nehty se nemusíte bát nepříjemného odstraňování nebo odlupování laku.

Snadnější aplikace - Gel-lak můžete aplikovat přímo na své přírodní nehty jako tradiční lak. Dbejte však na profesionální materiály, které seženete pouze u manikérek.